Opis teledysku

When You’re Gone to piosenka muzycznego duetu kanadyjskiego muzyka Bryana Adamsa i Melanie C. znanej z zespołu Spice Girls. Utwór napisany przez Adamsa oraz Eliota Kennedy’ego pochodzi z ósmego studyjnego albumu artysty "On a Day Like Today" z 1998 roku i został wydany przez A&M Records. Zyskał międzynarodową sławę zaraz po tym, jak zajął 3. miejsce w UK Singles Chart oraz 4. miejsce na liście przebojów w Australii. Marzeniem Adamsa było, aby w duecie z nim zaśpiewała Sheryl Crow, która niestety nie odpowiedziała na zaproszenie muzyka.

Teledysk do utworu When You’re Gone wydany został w 1998 roku. Przedstawia on Bryana Adamsa i Melanie C, którzy są uwięzieni w wielkim domu i śpiewają utwór na tle wąskiego, oświetlonego na zielono korytarza. Szybkie ruchy kamery oddają przestrzeń, którą tworzą dzielące ich pokoje, w których pojawiają się zawsze osobno i nigdy razem.

W roku 2005 na potrzeby wydania albumu z największymi hitami USA Anthology, Bryan Adams zdecydował się nagrać utwór When You’re Gone jeszcze raz, tym razem w duecie z kanadyjską aktorką Pamelą Anderson. Piosenka była kolejnym dość dużym przebojem artysty.

Ostatnia edycja: 30-07-2020