www.muzolandia.pl jesteś niezalogowany [ zaloguj się ] lub [ zarejestruj się ]

Relacja: HITPARADA 80'

Szczegły imprezy

  • Data: 07-09-2012
  • Miasto: Gdańsk/Sopot
  • Miejsce: Ergo Arena
 

Dodaj komentarz do wydarzenia

 

Na tą imprezę czekałem długimi miesiącami, od momentu kiedy dowiedziałem się o tym, że w Gdańsku 7 września 2012 roku odbędzie się Hitparada 80'. Miałem wielkie nadzieję związane z tą imprezą, dziś dwa tygodnie po niej, gdy wszystkie emocje już opadły mogę powiedzieć że się nie zawiodłem. Niestety nie miałem okazji przybyć na konferencję prasową, która została w ostatnim momencie przesunięta o kilka godzin wcześniej. Na Ergo Arenę dotarłem ponad godzinę przed rozpoczęciem imprezy. Dojeżdżając na miejsce mijałem większe i mniejsze grupki ludzi, znajomych i rodziny udające się w stronę Gdańsko-Sopockiej hali. Po odebraniu przepustki dziennikarskiej niezwłocznie udałem się pod scenę. W oczekiwaniu na koncert porobiłem kilka zdjęć, które zobaczyć możecie poniżej.

Przed koncertem hitparada 80' Przed koncertem hitparada 80'

Gazebo

Imprezę poprowadzić miał między innymi Marek Sierocki, jednak niestety nie udało mu się dotrzeć na imprezę z przyczyn niezależnych od niego. W jego zastępstwie imprezę poprowadził Tomasz Galiński z Radia Gdańsk. Jako pierwszy artysta na scenie pojawił się Paul Mazzolini, czyli dobrze znany wszystkim fanom muzyki italo disco Gazebo, znany głównie z przebojów "I Like Chopin", "Masterpiece" czy z utworu "Dolce Vita". Koncert Gazebo dał świetny wstęp do dalszej imprezy i według mnie doskonale rozbawił publiczność jak na pierwszy występ tego wieczoru. Tutaj niestety żadno z moich zdjęć nie nadaję się na publikację a szkoda bo występ naprawdę mi się podobał.

Koncert Gazebo Hitparada 80' Koncert Gazebo Hitparada 80' Koncert Gazebo Hitparada 80'

Systems in Blue

Jako drugi na scenę wyszedł zespół Systems in Blue, niemiecki zespół założony w 2003 roku. Moim zdaniem był to najsłabszy występ wieczoru, muzyka tych panów jakoś mnie nie urzeka a sam koncert uznam za przeciętny. Publiczność też jakoś mniej aktywnie zaczęła uczestniczyć w samej imprezie. Może to mój obojętny stosunek do tych panów sprawił, że mam takie odczucia, myślę że są osoby którym ten występ się spodobał. Zdjęcia poniżej:

Koncert Systems in Blue Hitparada 80' Koncert Systems in Blue Hitparada 80' Koncert Systems in Blue Hitparada 80' Koncert Systems in Blue Hitparada 80'

Fancy

Jako trzeci artysta na scenie pojawił się Fancy, legenda muzyki italo disco. To z tym panem wiązałem wielkie nadzieje myśląc o koncercie. Nie zawiodłem się, artysta ten dał wspaniały występ, porwał całą publiczność do wesołej zabawy i do tańca. Tłum śpiewał razem z nim i tańczył w rytmach największych przebojów Fancy takich jak "Lady of Ice", "Flames of Love", "A Voice in Dark", "Running Man" i "You are Always on My Mind". Fancy, mimo swojego już nie młodego wieku (ma 66 lat), naprawdę potrafi rozruszać publiczność, dał wspaniały koncert i mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję pobawić się na kolejnym jego występie w Polsce. Poniżej zamieszczam zdjęcia, które udało mi się zrobić podczas jego występu.

Koncert Fancy Hitparada 80 Koncert Fancy Hitparada 80 Koncert Fancy Hitparada 80' Koncert Fancy Hitparada 80' Koncert Fancy Hitparada 80' Koncert Fancy Hitparada 80' Koncert Fancy Hitparada 80'

C.C. Catch

Na sam koniec, jako gwiazda wieczoru na scenie pojawił się zespół C.C. Catch. Czyli Caroline Catherine Müller we własnej osobie. Ta piosenkarka muzyki euro disco urodzona w Holandii, weszła na scenę do bardzo rozgrzanej już publiczności dzięki wspaniałemu występowi Fancy. Widzowie przywitali ją oklaskami, a sama artystka rozgrzała ich jeszcze bardziej. Dała również wspaniały występ, miała bardzo dobry kontakt z publicznością podobnie jak jej poprzednik. Niestety z tego co udało mi się wyczytać Caroline planuje koniec kariery w tym roku i możliwe że była ostatnia szansa aby zobaczyć ją w naszym kraju. A oto kilka zdjęć z jej występu.

Koncert C.C. Catch Hitparada 80' Koncert C.C. Catch Hitparada 80' Koncert C.C. Catch Hitparada 80' Koncert C.C. Catch Hitparada 80' Koncert C.C. Catch Hitparada 80' Koncert C.C. Catch Hitparada 80' Koncert C.C. Catch Hitparada 80'

Podsumowanie

Podsumowując cały koncert muszę przyznać, że zarówno pod względem organizacyjnym jak i artystów zaproszonych na pierwszą edycję Hitparady 80' imprezę należy zaliczyć do udanych. Jak zawsze będą rzeczy do jakich można się przyczepić, przykładowo wg mnie nagłośnienie było złe, ale to może moje wrażenia bo bardzo blisko stałem nagłośnienia. Na pewno z wielką niecierpliwością oczekiwać będę kolejnych edycji, z tego co rozmawiałem i co usłyszałem na koncercie takowe będą. Miejmy nadzieję, że impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz imprez w Ergo Arenie, jak tylko dowiemy się o kolejnej edycji Hitparady 80' na pewno Was poinformujemy.

Dodaj komentarz

  • Uwaga! Prosimy nie zamieszczać komentarzy obrażających kogokolwiek lub wpisów o treści "politycznej". Serwis Muzolandia jest serwisem o tematyce muzycznej i rozrywekowej a nie politycznej. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy nie spełniających tych warunków oraz wpisów naruszających normy moralne i kulturalne.

  • [ zarejestruj się i zarezerwuj nick ]

Komentarze (liczba komentarzy : 0)

Brak komentarzy